Frankowiczu, jeżeli masz zaciągnięty kredyt we frankach, który chciałbyś odwalutować (tzw. odfrankowić) lub unieważnić, ale boisz się wystąpić przeciwko bankowi na drogę sądową w obawie przed przegraną, uspokajamy. Składając pozew już jesteś wygranym, gdyż obecnie nie mówimy o tym CZY wygramy sprawę sądową, ale JAKĄ KWOTĘ WYGRAMY.
Zapoznaj się z wyrokami, które wydano ostatnio w sprawach umów frankowych.
Od kilku lat obserwujemy, jak coraz więcej instytucji państwowych i urzędów staje po stronie frankowiczów – zaliczamy do nich m.in. Najwyższą Izbę Kontroli, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Rzecznika Finansowego, Rzecznika Praw Obywatelskich, Polski Rząd a nawet Sąd Najwyższy.
Tym samym potwierdzają one fakt, że prawie każda osoba, która zaciągnęła kredyt we frankach szwajcarskich padła ofiarą nieuczciwych zapisów w umowach. Dla wielu z nas oznaczało to jedno – otrzymaliśmy do spłaty zawyżone raty kredytowe, których spłaty często przekraczały możliwości naszego domowego budżetu.
Choć sytuacja wygląda z pozoru dramatycznie, nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać. Aby odzyskać nadpłacone raty wynikające z klauzul niedozwolonych zawartych w umowach, pierwsze co musisz zrobić to wystąpić na drogę sądową z bankiem. Tylko dzięki temu Twój kredyt we frankach może zostać odfrankowiony (tzw. odwalutowany) lub umowa zawarta z Twoim bankiem zostanie unieważniona. Unieważnienie umowy kredytowej lub odfrankowienie kredytu są następstwem wygranej sprawy sądowej przeciwko bankowi.
Zastanawiasz się czy masz szansę na wygraną z bankiem? Zgłoś się do naszej kancelarii. Przeanalizujemy zawartą przez Ciebie z bankiem umowę i zobaczymy jakie możesz korzyści z pozwania banku.
Pamiętaj o tym, że zanim podejmiesz decyzję że chcesz składać pozew do Sądu, nasza kancelaria analizuje Twoją umowę. Już na tym etapie chronimy Cię przed podjęciem niewłaściwej decyzji i minimalizujemy ryzyko przegranej. Niezależnie od tego, jak pokazuje nasze doświadczenie, sądy generalnie stają po stronie frankowiczów rozstrzygając sprawy na ich korzyść. Czasami jednak może się zdarzyć, że sprawa zostanie przegrana. Dla Ciebie oznacza to jedno – zawarta umowa z bankiem nadal będzie obowiązywała w tej formie, w której została podpisana.
Ze strony banku nie spotkasz się z żadnymi reperkusjami – nie wzrosną Twoje raty kredytowe, nie będziesz musiał również spłacać wcześniej kredytu. Jedyne koszty, które poniesiesz w toku procesu z bankiem to koszty kancelarii oraz koszty zastępstwa procesowego, czyli opłata za adwokata którego wynajął Bank. W przypadku kosztów zastępstwa procesowego, sąd określa jaka jest wysokość opłaty i może Cię też zwolnić z tej opłaty.
Frankowiczu, masz kredyt we frankach szwajcarskich i zastanawiasz się co z nim zrobić? Myślisz o pozwaniu banku? Skontaktuj się z naszą Kancelarią i dowiedz się jak możemy pomóc Tobie wyjść z kredytu w walucie obcej.