tel. +48 22 390 62 16, kom. +48 691 933 410, kom. +48 512 010 810.

Jednym z najczęstszych powodów dla których bank wypowiada umowę kredytową jest nieregulaminowa spłata rat kredytowych. W każdej umowie zawartej z bankiem znajdują się informacje na temat poziomu tolerancji wobec tego rodzaju zaległości. Niektóre banki przyjmują, że jeżeli kredytobiorca nie spłaci kolejnych dwóch lub trzech rat, może to być podstawa do wypowiedzenia umowy kredytowej, a co za tym idzie do pozwania za niepłacenie rat.

W przypadku frankowiczów, czyli osób które w ciągu ostatnich 20 lat zawarły umowy kredytowe we frankach szwajcarskich, problemy z terminową spłatą kredytu nie są wcale takie rzadkie. Związane są przede wszystkim z wysoką ceną CHF, którego wartość w ciągu ostatnich kilku lat bardzo wzrosła. Przełożyło się to na wysokość spłacanych rat, które dla wielu z nas stały się zaporowe. Dla naszych domowych budżetów było to, i nadal jest, trudne do udźwignięcia.

 

Frankowiczu, jeżeli nie będziesz spłacał rat musisz liczyć się z tym, że bank wypowie Tobie umowę, czego następstwem jest skierowanie pozwu do sądu oraz rozpoczęcie postępowania windykacyjnego. Aby się przed tym ustrzec, skontaktuj się z naszą Kancelarią i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić w temacie obsługi kredytu frankowego.

 

Nieterminowa spłata rat może nie wiązać się wyłącznie z problemami finansowymi po stronie kredytobiorców, ale być celowym działaniem mającym na celu otrzymanie od banku wypowiedzenia umowy. Mówimy wtedy o wcześniej zaplanowanej strategii zakładającej, że to kredytobiorca czeka na ruch ze strony banku, a nie odwrotnie.

Dla wielu osób może być to ryzykowna strategia, która wiążę się m.in. z dużymi niedogodnościami np. ewentualnym wpisaniem na listę dłużników, wypowiedzeniem innej umowy kredytowej zawartej z bankiem, rozpoczęciem procedury windykacyjnej. Jednakże z naszego doświadczenia wynika, że jest ona w stanie przynieść oczekiwane rezultaty. Tą strategię możemy polecić tylko niektórym odważnym i zdeterminowanym osobom. Decydując się na nią, musisz mieć już wcześniej umówioną Kancelarię, która będzie znała Twoją sprawę i będzie mogła szybko zareagować na działania banku.

Zamknij menu