tel. +48 22 390 62 16, kom. +48 691 933 410, kom. +48 512 010 810.

W pierwszej kolejności należy przesłać swoją umowę z Bankiem, aby sprawdzić, czy zawiera niedozwolone zapisy w umowie kredytowej.
Zrób zdjęcia umowy telefonem i prześlij tutaj.

Jeżeli nie masz umowy to możemy ją za Ciebie ściągnąć z banku za darmo (napisz do nas kancelaria@kancelariafrankowocza.pl).
Na podstawie Twojej umowy ocenimy czy bank bezprawnie pobiera zawyżone raty kredytu.
Dotychczasowe orzecznictwo sądowe to w zdecydowanej większości potwierdza i daje nam bardzo duże szanse na pomyślne zakończenie postępowania jeżeli potwierdzimy nielegalne zapisy w umowie kredytowej.

W takiej sytuacji nie ma żadnej wątpliwości, że pozew z bankiem jest uzasadniony. Proponuję poważnie zastanowić się nad wytoczeniem pozwu bo szansę na wygraną w Pana/Pani przypadku są bardzo duże. W chwili obecnej ponad 95% Frankowiczów wygrywa.

Mieszkasz za granicą? Czy musisz być osobiście na rozprawie sądowej?

Obecnie większość procesów toczy się w trybie zdalnym zatem istnieje duża szansa na to, że będzie Pani/Pan uczestniczyć w rozprawie w swoim domu, przed ekranem komputera. To nie wszystko. Są również sytuacje gdzie nawet nie odbywa się rozprawa przed komputerem. Sąd zadaje pytania i prawnik odpowiada pisemnie, listownie. Jest to najwygodniejsza forma. Zdarza się jednak, że sąd zdecyduje o rozprawie na sali sądowej (jest tak w około 10% przypadków). Tutaj należy dodać, że jeżeli jest Pani/Pan za granicą daje to kolejną podstawę dla sądu aby argumentować za zdalną rozprawą lub pisemną formą nie wymagającą Państwa przyjazdu do Polski.
Podsumowując: Państwa rola w trakcie procesu będzie się ograniczać tylko do jednego kontaktu z sądem. Wszystkimi pozostałymi sprawami zajmiemy się my w Państwa imieniu. Podpisując z nami umowę cała nasza współpraca odbywa się zdalnie przez telefon.

Prześlij swoją umowę do analizy. Sprawdź jaką kwotę możesz odzyskać.

Z poważaniem,

Konrad Mania, 
Specjalista od kredytów w Kancelarii Adwokackiej Piotra Truszkowskiego

tel.: +48 691 933 410

Jak wygląda sądzenie się z bankiem w momencie jak przebywamy za granicą

W pozwie mamy dwie części: Żądanie główne i żądanie ewentualne.
W żądaniu głównym (około 80% spraw w Polsce kończy się uwzględnieniem żądania głównego) chodzi o stwierdzenie, że umowa jest nieważna i żądamy zwrotu od banku wszelkich wpłaconych przez Panią/Pana rat.
Żądanie ewentualne jest to alternatywa do żądania głównego. Oznacza to, że przedstawiamy przed sądem dwie argumentacje aby pozew był jeszcze lepiej przygotowany. W obu przypadkach żądamy od banku zwrotu pieniędzy w dwóch możliwych wariantach.

Przykładowa kalkulacja

Data uruchomienia kredytu: 2008.06.01

Kwota kredytu: 250.000 PLN

Czas trwania kredytu: 30 LAT

Marża: 1,2%

Rodzaj rat: stałe

Co osiągniesz, gdy Twoja umowa zostanie odfrankowiona?

Twój zysk wyniesie: 276.720 zł.

Co osiągniesz, gdy Twoja umowa zostanie unieważniona?

Twój zysk wyniesie: 322.796 zł.

Porównaj teraz swój zysk do kosztów prowadzenia sprawy sądowej. Przy obliczeniach wykorzystano kurs średni NBP z niewielkimi modyfikacjami. Powyższe obliczenia oparte są kursie Franka Szwajcarskiego z dnia 15.10.2020 r. i będą się zmieniały wraz ze zmianą jego kursu. Nie mogą być one podstawą do wyliczenia wartości sporu z bankiem. Takie obliczenia można zrobić posiadając niezbędne dokumenty związane z kredytem i powinny być one dokonywane tylko przez osoby z odpowiednią wiedzą matematyczną (tak jak to jest robione w naszej kancelarii).

Zaprezentowane obliczenia mają dać ogólny pogląd czy warto rozpoczynać spór sądowy z Bankiem.

 

W tym miejscu chciałbym przedstawić zalety naszej kancelarii

Zaprzestanie spłacania rat

Kancelaria Frankowicza zakłada, że profesjonalną praktyką powinno być złożenie wniosku do sądu o zaprzestanie spłacania rat dla naszych klientów (oficjalna nazwa to zabezpieczenie roszczenia). I nasza kancelaria tak właśnie postępuje. Zwrócę uwagę, że nie spotyka się takiego podejścia za często w innych kancelariach obsługujących Frankowiczów. Powód jest banalny, a mianowicie jest to dodatkowa praca dla kancelarii. Mimo to w naszej kancelarii uważamy za priorytet dbanie o sytuację finansową klienta, a wniosek o zaprzestanie spłacania rat do czasu rozstrzygnięcia sądowego pozwu jest w niejednej sytuacji niedocenianym ratunkiem dla jego prywatnych finansów. Sąd decyduje o tym, czy sytuacja pozwala na przychylenie się do wniosku, czy nie. Nie ma tutaj gwarancji. Jeżeli odpowiedź jest pozytywna, to nasz klient przestaje spłacać raty, a bank nie ma prawa zmusić go do tego. Wśród naszych klientów jest wiele takich osób i podpisując umowę z nami, możesz być pewien, że zawalczymy o to dla Ciebie.

Analityk finansowy wylicza wszystkie kwoty do pozwu

Indywidualne podejście
W Kancelarii Frankowicza oferujemy indywidualne podejście. Oznacza to, że prawnik, z którym będzie Pani rozmawiać, będzie również prowadził Pani sprawę. W Kancelarii Frankowicza każdą sprawą Frankową zajmuje się zespół prawników, ale do danego klienta jest przydzielony jeden prawnik. Ten prawnik, z którym Pani rozmawiała przez telefon będzie prowadzić sprawę. W każdej chwili będzie on dostępny i zapoznany z etapami sprawy.

Strategia

Oczywiście indywidualnie omawiana jest również stratega procesowa, którą zastosujemy w pozwie. Zawsze też udzielamy aktualnych informacji o Pani/Pana sprawie.

Po podpisaniu umowy z Kancelarią Frankowicza i gdy będziemy w posiadaniu wszystkich dokumentów, to w ciągu 21 dni sporządzamy pozew do sądu, który z Państwem omawiamy i konsultujemy. W kolejnym etapie składamy pozew do sądu.

Wysyłanie formularza...

Wiadomość została wysłana.

Prosimy o dołączenie pliku umowy

Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności i rozumiem jej zapisy

Zamknij menu