tel. +48 22 390 62 16, kom. +48 691 933 410, kom. +48 512 010 810.

Bank:

PKO Bank Polski

Typ kredytu:

Indeksowany kursem CHF

Cel pozwu:

Unieważnienie umowy lub odfrankowienie kredytu

Adwokat:

Piotr Truszkowski

 

Nasi klienci zgłosili się do nas w sierpniu 2021 roku z następującym problemem. Mają kredyt w CHF o wartości 800.000 zł, spłacili już około 1,4 mln zł i dalej mają zadłużenie. Nie są już w stanie spłacać rat kredytu i mają pewne zaległości. Obawiali się, że Bank wypowie im umowę kredytową a chcą tego uniknąć. Błyskawicznie podpisaliśmy umowę z klientami i ciągu kilku dni pozew był gotowy, pracowało nad nim kilka osób. Adwokat Piotr Truszkowski skierował do sądu wniosek o zabezpieczenie już 19 sierpnia 2021 r. I takie zabezpieczenie otrzymał od Sądu Okręgowego w Warszawie. Oznacza to że z datą decyzji tj. od 26 sierpnia 2021 roku klient nie musi spłacać rat kredytu do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sporu sądowego, a bank nie może wypowiedzieć umowy. Zwracamy uwagę na czas, Sąd podjął decyzję w ciągu 7 dni. To duża satysfakcja dla całego naszego zespołu, z mecenasem Truszkowskim na czele ze względu na tempo prac. Ukłony również dla Sądu, który bardzo szybko wydał postanowienie. Zachęcamy do zapoznania się z decyzją sądu poniżej.

JAK WYGLĄDA PROCES OTRZYMANIA ZABEZPIECZENIA ROSZCZENIA

Wniosek o otrzymanie zabezpieczenia roszczenia w naszej kancelarii jest częścią składanego pozwu. W normalnej sytuacji, po podpisaniu umowy z Klientem, mecenas Truszkowski występuje do banku o stosowne zaświadczenia. Nasz analityk sprawdza je oraz przygotowuje niezbędne do procesu sądowego wyliczenia. W tym konkretnym przypadku, ze  względu na czas, postąpiliśmy nieco inaczej. W kolejnym kroku został przygotowany pozew wraz z wnioskiem o zabezpieczenie i dokumenty zostały skierowane do Sądu. Od czasu podpisania umowy z Klientami do czasu otrzymania zabezpieczenia minęło około 2 tygodni.

WNIOSEK O ZABEZPIECZENIE JEST ROZPATRYWANY PRIORYTETOWO

Nie odbyła się jeszcze żadna rozprawa w ramach powyższego pozwu, gdyż sąd zgodnie z przepisami miał obowiązek w pierwszej kolejności rozpatrzyć wniosek o zabezpieczenie roszczenia.

Niezmiernie cieszy fakt uwzględnienia przez sąd wniosku o zabezpieczenie. W postanowieniu formalnie jest to opisywane jako: wstrzymanie obowiązku dokonywania comiesięcznych spłat kredytu przez powodów . Sąd, wydając to postanowienie, tym samym ocenił iż przedstawiona przez nas argumentacja jest bardzo ważna.  Szala przechyla się więc na korzyść naszego klienta a szanse wygranej rosną.

Decyzja sądu jest dowodem na pozytywnie kształtującą się praktykę sądów powszechnych w Polsce. Wstrzymanie obowiązku spłat wiąże się z pewnym przekonaniem Sądu co do zasadności pozwu. Jest to kolejny pozytywny sygnał dla Frankowiczów.

W JAKIEJ SYTUACJI MOŻNA UBIEGAĆ SIĘ O ZABEZPIECZENIE ROSZCZENIA (“ZABLOKOWANIE” SPŁACANIA RAT) ?

Ubiegając się o zabezpieczenie roszczenia wniosek może być uwzględniony przez Sąd w sytuacjach takich jak:

  • nie spłaciłeś kapitału kredytu udzielonego przez bank.
  • spłaciłeś kapitał kredytu udzielony przez bank,
  • Twój bank nie jest w dobrej sytuacji finansowej,
  • w pozostałych sytuacjach prosimy o kontakt.

JAK PRZEWAŻYĆ SZALĘ NA TWOJĄ KORZYŚĆ

W ocenie prawników z Kancelarii Frankowicza zajmujących się sprawami frankowymi, przepisy zawarte w Kodeksie Postępowania Cywilnego pozwalają kredytobiorcom frankowym na otrzymanie zabezpieczenia roszczenia. Przykładem tego jest Postanowienie sądu, które jest tutaj omawiane. Natomiast trzeba mieć świadomość, że decyzja o otrzymaniu zabezpieczenia jest związana nie tylko z przepisami ale również z wiedzą i doświadczeniem sądu w którym jest składany pozew.

Zgodnie z przepisami kredytobiorca ma pewien ograniczony wybór, do którego sądu będzie skierowana jego sprawa. Jest to o tyle istotne, że niektóre sądy są bardziej przychylne kredytobiorcom a inne mniej. Są również inne argumenty, które mogą wpływać na uzyskanie zabezpieczenia roszczenia.

Jednym z nich jest zagrożenie niewypłacalności banku. Może mieć to miejsce, gdy pozwany bank został częściowo sprzedany i jego obecna struktura przychodów ogranicza się do zbierania rat kredytów frankowych. W przypadku dużej ilości przegranych spraw frankowych, taki bank może mieć problemy ze zwrotem pieniędzy dla frankowiczów którzy wygrali swoje sprawy sądowe. Podobnie wygląda sytuacja, gdy Bank już obecnie nie jest w najlepszej kondycji finansowej.

Nasza kancelaria wykorzystuje tego rodzaju sytuacje do stworzenia silnej argumentacji we wniosku o zabezpieczenia roszczenia. Zrób ten pierwszy krok, wyślij nam swoją umowę kredytową i dowiedz się więcej o swojej sytuacji.

Wysyłanie formularza...

Wiadomość została wysłana.

Prosimy o dołączenie pliku umowy

Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności i rozumiem jej zapisy

3-1-1024x1024-min

ADWOKAT PIOTR TRUSZKOWSKI 

Szybka analiza umowy. 

Ponad 200 spraw frankowiczów w toku.

 ZADZWOŃ: 

22 827 91 96

694 487 667

Zamknij menu