tel. +48 22 390 62 16, kom. +48 691 933 410, kom. +48 512 010 810.

Do kogo kierujemy naszą ofertę ?

Do osób, które:

  • zawarły umowę z BRE BANK SA, Multibank, Mbank w latach 2004-2010
  • są konsumentami
  • na umowie kredytowej widniała kwota w PLN (był to typowy kredyt złotówkowy), który potem był/nie był aneksowany na kredyt w CHF

Czym jest nieważny kredyt złotówkowy?

W niektórych umowach, które były zawarte w PLN występują również klauzule abuzywne. Dla wyjaśnienia – chodzi tu o umowy, w których w momencie zawarcia nie występowały żadne odniesienia do franka szwajcarskiego. Takie umowy można potraktować w podobny sposób jak umowy kredytowe we franku szwajcarskim. Można je zakwestionować pod kątem legalności zawartych w nich zapisów. Oznacza to że umowy podpisywane w latach 2004-2010 w Polskich Złotych mają te same abuzywne zapisy, które dają podstawę do unieważnienia takiej umowy w sądzie.

Co oferujemy

Zajmujemy się kredytami frankowymi od ponad 2 lat i zaufało nam blisko 200 klientów. Spotykamy się z różnymi rodzajami umów kredytowych, zawartych w PLN, zawartych w CHF, aneksowych wielokrotnie, często ze zmianą waluty spłaty kredytu, zwalnianiem przez Banki z długu jednego z kredytobiorców, spadkami, rozwodami itp. Tak więc spektrum sytuacji życiowych jest bardzo bogate a sytuacja każdej osoby inna. 

Do tej pory przeanalizowaliśmy blisko 1000 umów kredytowych i mamy bardzo bogate doświadczenie w ich analizie. Zauważyliśmy, że mamy kilka rodzajów umów kredytowych:

  • na umowie kredytowej widniała suma w PLN, przeliczana potem na CHF – jest to kredyt frankowy indeksowany. Ten rodzaj umów obsługujemy na co dzień.
  • na umowie kredytowej widniała suma w CHF, przeliczana potem na PLN – jest to kredyt frankowy denominowany. Ten rodzaj umów obsługujemy na co dzień.
  • na umowie kredytowej widniała suma w PLN, która potem była aneksowana na kredyt w CHF – ten rodzaj umów obsługujemy na co dzień, ale do tej pory efektem naszych działań było tylko unieważnienie aneksu. NOWOŚĆ: teraz możemy unieważnić całą umowę kredytową
  • na umowie kredytowej widniała suma w PLN, która nigdy nie była aneksowana do innej waluty. NOWOŚĆ: teraz możemy unieważnić całą umowę kredytową

Co to oznacza w praktyce ?

Przykład: 

Wysokość kredytu wynosi 100 tys. zł, prowizja 2 tys. zł, odsetki 46 tys. zł. Razem cały kredyt kosztuje 148 tys. zł Po unieważnieniu umowy, Bankowi trzeba oddać tylko 100 tys. zł, bez żadnych odsetek i prowizji.Czy to jest możliwe ? TAK. Czy to jest kosztowne ? Zobacz nasz cennik.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń/prześlij swoją umowę:

Wysyłanie formularza...

Wiadomość została wysłana.

Prosimy o dołączenie pliku umowy

Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności i rozumiem jej zapisy

Zamknij menu