tel. +48 22 827 91 96, kom. +48 694 487 667

Nazywam się Piotr Truszkowski, jestem adwokatem.
Zapraszam do skorzystania z kalkulatora frankowicza, nad którym pracowałem wraz z zespołem.

Kalkulator Frankowicza to narzędzie dla Frankowiczów, chcących oszacować potencjalne korzyści wynikające z unieważnienia lub odfrankowienia umowy kredytowej we frankach szwajcarskich. Nasz Kalkulator jest w pełni darmowy, a korzystanie z niego nie wymaga rejestracji, ani podawania danych osobowych. Na podany w formularzu adres e-mial wyślemy szczegółowe wyliczenia Kalkulatora, oraz ogólne informacje na temat możliwości unieważnienia oraz odfrankowienia umowy kredytowej.

Skorzystaj z Kalkulatora Frankowicza, jeśli chcesz wiedzieć się:
– Co osiągniesz, gdy Twoja umowa we frankach zostanie odfrankowiona.
– Co osiągniesz, gdy Twoja umowa we frankach zostanie unieważniona.
– Ile wyniesie Twój faktyczny zysk w przypadku wygranej w sądzie z bankiem.
– O ile średnio spadnie Twoja rata kredytowa w przypadku wygranej w sądzie.
– Jakie maksymalne koszty poniesiesz w przypadku, gdy pozwiesz bank z Kancelarią Frankowicza.

Aby skorzystać z Kalkulatora Frankowicza, wypełnij poniższy formularz informacjami o kredycie:

WAŻNE: Wyliczenia kalkulatora frankowicza oparte są na kursach NBP.
Nie mogą więc być podstawą do wyliczenia wartości przedmiotu sporu z bankiem.
Otrzymane wyniki będą jasną wskazówką, czy warto rozpoczynać spór sądowy z bankiem.

[PLN]
- -

[%]

Wakacje kredytowe/karencja:  
Wcześniejsza spłata kredytu lub jego części:  

Nie pamiętasz lub nie posiadasz przy sobie danych z Twojej umowy kredytowej? Skorzystaj z opcji przypomnienia o wykonaniu kalkulacji.
Przypomnij mi później o wykonaniu kalkulacji »

Ten post ma 39 komentarzy

 1. Jan

  Wygląda na to, że kalkulator frankowicza działa jak należy. Właśnie zrobiłem sobie kalkulację, i nie odbiega za bardzo od tego co wyliczyła mi kancelaria w pozwie. Różnice oczywiście są, ale wynikają chyba z kursu NBP, nie jestem pewny. W każdym razie działa całkiem przyzwoicie, bo jak kiedyś korzystałem z innego kalkulatora frankowicza, to wyniki były jakieś z kosmosu, a tu ok.

 2. mada

  Jestem trochę zaskoczona takimi wyliczeniami kalkulatora. Czy aby na pewno dobrze pokazuje? Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że w przypadku „unieważnienia” kredytu we frankach można zyskać aż tak dużo. A jeśli wyliczenia kalkulatora są poprawne, to naprawdę każdy powinien sobie zrobić takie wyliczenia, bo dopiero wtedy się człowiekowi oczy otwierają.

  1. Frankowicz

   Z tego co widzę wyliczenia kalkulatora są w miarę rzetelne. U mnie różnica pomiędzy tym co wyliczył kalkulator frankowicza, a tym co wyliczył prawnik wynosiła coś około 3-5%. Tak więc jak na darmowe narzędzie działa bardzo dobrze. A, że wychodzą takie a nie inne kwoty, no cóż, to tylko pokazuje skalę na jaką banki okradały frankowiczów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak duże to były kwoty, ale może wyliczenia kalkulatora dadzą mu do myślenia. A zdecydowanie warto być tego świadomym.

 3. JB

  Wyliczenia tego całego kalkulatora frankowicza dostanę na maila czy jak?

 4. Martuszka

  Porównałam wyniki kalkulatora z wyliczeniami prawnika, które kancelaria frankowicza mojej znajomej robiła na etapie pisania pozwu, i różnice są nie większe niż 10%. Tak więc wbrew temu co tu niektórzy sugerowali, kalkulator wydaje się działać jak należy. W każdym razie warto skorzystać z tego czy innego narzędzia bo widziałam już kilka, żeby mieć mniej więcej pojęcia o jakich kwotach mówimy w przypadku unieważnienia czy odrankowania umowy, bo z tego co widzę dla niektórych może być to szokiem.

 5. kalkulator frankowicza

  Dlaczego muszę podawać maila? Nie można skorzystać z kalkulatora frankowicza bez jego podawania?

  1. Ron

   Musisz podać maila, żeby mogli wysłać ci kalkulację. Jak niby inaczej mieliby to zrobić?

  2. Reni

   Na maila wysyłają kalkulację.

 6. Darek

  Dziękuję Panu Piotrowi oraz reszcie ekipy za rzetelne podejście do mojej sprawy. Kredyt nie był wysoki, więc inne kancelarie traktowały mnie po macoszemu, a tu pełen profesjonalizm. Tak powinno to wyglądać wszędzie i to niezależnie od wysokości kredytu. A wszystko zaczęło się od wyliczeń na tym kalkulatorze frankowicza. Pozdrawiam serdecznie. Darek.

  1. M.Z.

   Pełna zgoda Panie Darku. Odkąd powierzyłem sprawę mojego kredytu Kancelarii Piotra Truszkowskiego mam wrażenie, że sprawa wreszcie jest w dobrych rękach. Wcześniej kancelarie traktowały mnie bardzo opieszale, i przypuszczam, że nie bez znaczenia była tu niska wartość mojego kredytu. Po prostu chyba niezbyt im się chciało w przypadku, gdy od innych mogli wyciągnąć więcej. Teraz mam zupełne inne odczucia. Zdecydowanie polecam Kancelarię Frankowicza.

 7. ulka

  Sceptycznie podchodzę do kalkulatorów wymagających podania maila. Jedno pytanie, ostatnia rubryka „% KWOTY STANOWIĄCEJ OSZCZĘDNOŚĆ KLIENTA” jak mam ją rozumieć? To opłata za obsługę prawną ? Przy wariancie 3 to 1/4 hipotetycznego zysku, Kolejny kredyt brać ?

  1. Frankowicz

   Jeśli dobrze zrozumiałem tabelkę, to „% kwoty…” jest płatne na zasadzie success fee, czyli płacimy dopiero jak odzyskamy pieniądze od banku. Jak dla mnie to uczciwe podejście, bo nie płaci się za kota w worku, tylko za realne osiągnięcia kancelarii. A do tego powinno im zależeć, żeby odzyskać jak najwięcej od banku, bo wtedy też najwięcej zarobią 😉

 8. ulka

  Moje proste pytanie nie przeszło moderacji, wszystko jasne. 🙂

 9. Piotrek

  żadnych negatywów lub choćby neutralnych ?:P

  1. George

   Może są po prostu dobrzy 😉

 10. Frankowicz

  A tak na marginesie. Na jednej grupie spotkałem się z opinią, że należy unikać celu jakim jest odfrankowanie umowy, a skupić się wyłącznie na jej unieważnieniu. Otóż wedle ww. opinii odfrankowanie to tak naprawdę pójście na rękę bankowi, który nie spotka się wówczas z żadną karą za wprowadzenie konsumenta w błąd – to gwarantuje jedynie unieważnienie umowy. Co sądzicie na ten temat?

 11. ciekawski

  Ile macie spraw wygranych?

  1. narnia

   Na stronie mają napisane, że: „Kancelaria Frankowicza to 700 Wygranych spraw 180 milionów Odzyskanych pieniędzy (…)” – ciekawe ile z tego to sprawy frankowiczów 😉

   1. Mania

    Na pewno są też sprawy frankowiczów, rozmawiałam z przynajmniej trzema osobami od nich, którym się udało wygrać z bankiem. Ja sama już też jestem na finiszu.

 12. ciekawska

  Ciekawa jestem, ile osób odzyskało pieniądze.

  1. mania

   Ja jestem już praktycznie na finiszu 😉 W przyszłym miesiącu kolejna i jak się wydaje ostatnia rozprawa – wszystko w każdym razie na to wskazuje. No chyba, że mecenas banku z czymś wyskoczy ale szczerze wątpię. W każdym razie trzymak kciuki żeby się udało, bo już trochę się to ciągnie. A sama sprawa poprowadzona bardzo sprawnie. Od początku do końca miałam pełne wsparcie pana Piotra i pań z kancelarii, za co przy okazji gorąco dziękuję.

   1. frankowicz

    Hej, zdradzisz może, ile czasu trwała u ciebie batalia sądowa?

 13. Darek

  Zrobiłem kalkulację i jak na darmowe narzędzie kalkulator działa całkiem przyzwoicie. Rzeczywiście wyniki są bardzo zbliżone do tego, co wyliczane jest na potrzeby pozwu. Jedyne czego mi tu brakuje, to wcześniejszych spłat w trakcie trwania umowy. Poza tym ok.

  1. frankowicz

   Jak niby w kalkulatorze frankowicza brakuje wcześniejszych spłat kredytu, jak z tego co widzę jest taka opcja do wyboru.

   1. arietka

    Wakacje kredytowe oraz wcześniejsza spłata kredytu została dodana jakiś czas temu i nie było tych opcji w pierwotnej wersji kalkulatora frankowicza. Przynajmniej ja tego nie widziałam, jak korzystałam z kalkulatora jakieś półtorej miesiąca temu. Sama nawet zgłaszałam im, że przydałoby się wprowadzić takie opcje, bo ewidentnie ich brakowało w poprzedniej wersji kalkulatora.

 14. George

  Mam pytanko. Czy w dobie kryzysu wirusowego kancelaria funkcjonuje normalnie? Z góry dzięki za odpowiedź.

  PS kalkulator działa super, dzięki za udostępnienie.

  1. arietka

   Kancelaria Frankowicza funkcjonuje normalnie. Takie przynajmniej odniosłam wrażenie, jak rozmawiałam z ich przedstawicielem kilka dni temu. Regularnie też wymieniamy się korespondencją mailową i nie zauważyłam żeby były jakieś opóźnienia czy coś. Tak w ogóle to jesteśmy właśnie na etapie podpisywania z nimi umowy i jak na razie wszystko idzie bardzo sprawnie. Oby tak dalej, bo te galopujące kursy franka to jakaś masakra.

   1. ERYKA

    Potwierdzam. Pomimo epidemii działają jak zwykle. Ledwie wczoraj do nich pisałam maila z zapytaniem o wyniki kalkulatora frankowicza, a dzisiaj z rana otrzymałam odpowiedź. A do tego mają do mnie zadzwonić po południu i obgadać sprawę mojego pozwu. Tak więc wszystko w kancelarii funkcjonuje jak należy.

   2. A.K.

    Kancelaria Frankowicza funkcjonuje normalnie, wydali nawet w tej sprawie specjalne oświadczenie na Facebooku, na stronie WWW też zresztą jest.

 15. Arczi

  Pierwszy raz miałem okazję testować taki kalkulator i muszę przyznać, że to bardzo pomocne narzędzie 😉 Dużo można się dowiedzieć, a do tego całkowicie za darmo. Dziękuję za udostępnienie 😉

 16. Natalia

  Kalkulator dziala super, warto sprawdzic.

 17. nati

  tak jak pisalam na forum,korzystam z uslug kancelarii frankowicza od wrzesnia 2019 i jak na razie pozytywnie oceniam ich prace. procedury zostaly zalatwione naprawde sprawnie, i juz w styczniu sprawa byla w sadzie. jestesmy po pierwszej rozprawie, ktora wedlug mnie zakonczyla sie sukcesem. adwokat bardzo dobrze przygotowany merytorycznie, nie pozwolil sobie w kasze dmuchac. po rozprawie bank wystapil z propozycja ugody, lecz nie zostala przez nas przyjeta. walczymy dalej. kolejna rozprawa nam sie nieco opoznila przez wirusa, ale wkrotce powinno do niej dojsc. dam znac na forum co udalo sie osiagnac. tak wiec na ten moment moja opinia o kancelarii frankowicza pana piotra truszkowskiego jak najbardziej pozytywna.

 18. Jola Ka

  Mam pytanko. Czy ten kalkulator frankowicza naprawdę jest darmowy?

  1. Kandara

   Kalkulator jest w pełni darmowy. Nie musisz też podawać żadnych danych, poza adresem e mail oczywiście, żeby mogli ci wysłać wyniki kalkulacji.

   1. mokoto

    Warto tu dodać, że za kalkulację tego typu u prawnika zapłacisz kilka stówek 😉 Serio, jak rok temu zbierałam materiały do pozwu, a wtedy nie było jeszcze dostępu do takich kalkulatorów dla frankowiczów, to u prawnika musiałam zabulić niemałą sumkę za wyliczenia nadpłat. A teraz nie dość, że można to zrobić za free przez taki kalkulator, to jeszcze wyniki masz od ręki. Co za czasy 😀

    1. eMilka

     Potwierdzam to co napisał mokoto. Za taką kalkulację płaciłam trzy stówki dwa lata temu w jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Za dokładnie to samo co pokazuje ten kalkulator.

 19. Andrzej

  Ile mogę pożyczyć

 20. marc

  Jak rozumiem żeby skorzystać z promocji na opłatę wstępną, trzeba skorzystać najpierw z tego kalkulatora frankowicza? Będę wdzięczny za info.

Dodaj komentarz

Zamknij menu