tel. +48 22 390 62 16, kom. +48 691 933 410, kom. +48 512 010 810.

Bank:

mBank

Typ kredytu:

Indeksowany kursem CHF

Cel pozwu:

Unieważnienie umowy lub odfrankowienie kredytu

Adwokat:

Piotr Truszkowski

To już kolejne zabezpieczenie roszczenia. Czytaj artykuły o zabezpieczeniu roszczenia:

 

Adwokat Piotr Truszkowski skierował do sądu wniosek o zabezpieczenie. I takie zabezpieczenie otrzymał od Sądu Okręgowego w Warszawie. Oznacza to że z datą decyzji tj. od 12 marca 2021 roku klient nie musi spłacać rat kredytu do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sporu sądowego a bank nie może wypowiedzieć umowy. Zachęcamy do zapoznania się z decyzją sądu poniżej.

JAK WYGLĄDA PROCES OTRZYMANIA ZABEZPIECZENIA ROSZCZENIA

Otrzymanie zabezpieczenia roszczenia w naszej kancelarii jest częścią składania pozwu. W powyższym przypadku po podpisaniu umowy z Klientem, mecenas Truszkowski wystąpił do banku o stosowne zaświadczenia. Nasz analityk sprawdził je oraz przygotował niezbędne do procesu sądowego wyliczenia. W kolejnym kroku został przygotowany pozew wraz z wnioskiem o zabezpieczenie i dokumenty zostały skierowane do Sądu. Od czasu podpisania umowy z Klientami do czasu otrzymania zabezpieczenia minęło nieco ponad 3 miesiące.

WNIOSEK O ZABEZPIECZENIE JEST ROZPATRYWANY PRIORYTETOWO

Nie odbyła się jeszcze żadna rozprawa w ramach powyższego pozwu, gdyż sąd zgodnie z przepisami miał obowiązek w pierwszej kolejności rozpatrzyć wniosek o zabezpieczenie roszczenia.

Niezmiernie cieszy fakt uwzględnienia przez sąd wniosku o zabezpieczenie. W postanowieniu formalnie jest to opisywane jako: udzielenie zabezpieczenia roszczenia o stwierdzenie nieważności umowy o kredyt hipoteczny dla osób fizycznych poprzez zwolnienie ich z obowiązku uiszczania na rzecz banku rat kredytowych zgodnie z treścią zawartej umowy.

Decyzja sądu jest dowodem na pozytywnie kształtującą się praktykę sądów powszechnych w Polsce. Wstrzymanie obowiązku spłat wiąże się z pewnym przekonaniem Sądu co do zasadności pozwu. Jest to kolejny pozytywny sygnał dla Frankowiczów.

W JAKIEJ SYTUACJI MOŻNA UBIEGAĆ SIĘ O ZABEZPIECZENIE ROSZCZENIA (“ZABLOKOWANIE” SPŁACANIA RAT)?

Ubiegając się o zabezpieczenie roszczenia wniosek może być uwzględniony przez Sąd w sytuacjach takich jak:

  • nie spłaciłeś kapitału kredytu udzielonego przez bank.
  • spłaciłeś kapitał kredytu udzielony przez bank,
  • Twój bank nie jest w dobrej sytuacji finansowej,
  • w pozostałych sytuacjach prosimy o kontakt.

JAK PRZEWAŻYĆ SZALĘ NA TWOJĄ KORZYŚĆ

W ocenie prawników z Kancelarii Frankowicza zajmujących się sprawami frankowymi, przepisy zawarte w Kodeksie Postępowania Cywilnego pozwalają kredytobiorcom frankowym na otrzymanie zabezpieczenia roszczenia. Przykładem tego jest Postanowienie sądu, które jest tutaj omawiane. Natomiast trzeba mieć świadomość, że decyzja o otrzymaniu zabezpieczenia jest związana nie tylko z przepisami ale również z wiedzą i doświadczeniem sądu w którym jest składany pozew.

Zgodnie z przepisami kredytobiorca ma pewien ograniczony wybór, do którego sądu będzie skierowana jego sprawa. Jest to o tyle istotne, że niektóre sądy są bardziej przychylne kredytobiorcom a inne mniej. Są również inne argumenty, które mogą wpływać na uzyskanie zabezpieczenia roszczenia.

Jednym z nich jest zagrożenie niewypłacalności banku. Może mieć to miejsce, gdy pozwany bank został częściowo sprzedany i jego obecna struktura przychodów ogranicza się do zbierania rat kredytów frankowych. W przypadku dużej ilości przegranych spraw frankowych, taki bank może mieć problemy ze zwrotem pieniędzy dla frankowiczów którzy wygrali swoje sprawy sądowe. Podobnie wygląda sytuacja, gdy Bank już obecnie nie jest w najlepszej kondycji finansowej.

Nasza kancelaria wykorzystuje tego rodzaju sytuacje do stworzenia silnej argumentacji we wniosku o zabezpieczenia roszczenia. Zrób ten pierwszy krok, wyślij nam swoją umowę kredytową i dowiedz się więcej o swojej sytuacji.

Wysyłanie formularza...

Wiadomość została wysłana.

Prosimy o dołączenie pliku umowy

Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności i rozumiem jej zapisy

3-1-1024x1024-min

ADWOKAT PIOTR TRUSZKOWSKI 

Szybka analiza umowy. 

Ponad 200 spraw frankowiczów w toku.

 ZADZWOŃ: 

+48 22 390 62 16

+48 691 933 410

Ten post ma 3 komentarzy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zamknij menu